13

Thursday, August

WWW survivaltech PL

Bułgaria nieznana
 /  / Bułgaria nieznana
Bułgaria nieznana

Bułgaria nieznana

Bułgaria nieznana
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

podroze (5)Bułgaria jest naprawdę świetnym miejscem na urlopowy wypoczynek. Plaże są tam szerokie z drobniutkim czystym piaskiem nad ciepłą wodą a kiedy znudzi nasz plażowanie to jest, co oglądać!
1. Płowdiw ? to drugie, co do wielkości miasto w tym kraju pięknie usytuowane wśród malowniczych wzgórz i uchodzi za jeden z najstarszych ośrodków miejskich w całej Europie. Do naszych czasów przetrwały kawałki murów rzymskich oraz ruiny wielu starożytnych budynków a także teatr rzymski, w którym do dnia dzisiejszego odbywają się spektakle i koncerty.
2. Nesebyr ? to miasteczko nad Morzem Czarnym położone na wyspie pełnej skał połączonej z lądem wąską groblą? turyści nazywają to miejsce bułgarskim Dubrownikiem, ale miejscowi nie lubią tej nazwy?
3. Kaliakra ? to cudowny przylądek ? niezwykłej urody cypel o długości ok 2 kilometrowy tworzony przez ponad 70 m klify z różowego wapienia, który zachwyca wszystkich, którzy mają szczęście na niego patrzeć.
4. Monastyr rylski ?został wpisany na światową listę dziedzictwa UNESCO ? jest to największy w Bułgarii klasztor o przepięknej architekturze? duchowe centrum tego kraju.
5. Warna to letnia stolica Bułgarii. Jest to ośrodek historyczny, kulturalny i rozrywkowy? jest tu tak ogromna ilość restauracji, barów i dyskotek, że turysta, który chce się zabawić na wakacjach na pewno coś dla siebie znajdzie.

Zobacz także pozostałe teksty o turystyce:

About the author:

Related posts