13

Thursday, August

WWW survivaltech PL

HAGA
HAGA

HAGA

HAGA
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

turystyka (4)Haga to miasto wspaniałej architektury i ?sprawiedliwości. To tutaj, w majestatycznym Pałacu Pokoju zbudowanym po konferencji haskiej w 1899 roku mieści się Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. Rozstrzyga on spory między wyłącznie między państwami.
Haga ma 760 lat, więc zabytkowych budowli tu nie brakuje; często sąsiadują one z nowoczesnymi budowlami ze stali i szkła zbudowanych przez najlepszych światowych architektów.
W każdy trzeci wtorek września można zobaczyć złotą karetę, a w niej królową holenderską zmierzającą do Sali rycerskiej umieszczonej na dziedzińcu dawnego zamku Binnenhof, aby wygłosić przemówienie do parlamentu, który tutaj ma swoją siedzibę. Niedaleko umiejscowiona jest Królewska Galeria Malarstwa., warta zobaczenia ze względu na wspaniałe dzieła flamandzkich mistrzów?
Kto nie ma czasu, aby dokładniej zwiedzić Holandię powinien koniecznie wybrać się do Madurodam, gdzie w skali 1:25 można zobaczyć najpiękniejsze obiekty tego kraju w miniaturze?największym zainteresowaniem cieszy miniaturka portu?no i oczywiście wiosną w Hadze królują wszechobecne tulipany.

Zobacz także pozostałe teksty o turystyce:

About the author:

Related posts