13

Thursday, August

WWW survivaltech PL

Hotel czy apartament?
 /  / Hotel czy apartament?
Hotel czy apartament?

Hotel czy apartament?

Hotel czy apartament?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Udając się w podróż zawsze stoimy przed dylematem, gdzie spędzić nocleg? otóż często podróżując do dużych aglomeracji miejskich jesteśmy zasypywani ofertami noclegowymi. W wyniku tego stoimy często przed dużym problemem jaką ofertę wybrać. Postaram się właśnie w tym artykule wyszczególnić poszczególne atuty i wady hotelu jak i apartamentu, abyście mogli łatwiej dostosować ofertę do własnych potrzeb, co ułatwi wam dokonanie wyboru.

Jakość noclegu w hotelu zależna jest przede wszystkim od ilości gwiazdek jakie on posiada. Zatem logiczne jest iż hotel 3 gwiazdkowy będzie oferował gorsze warunki noclegowe aniżeli hotel 5 gwiazdkowy. Również ceny są zdecydowanie niższe w tych hotelach z mniejszą ilością gwiazdek. Należy również pamiętać o tym, że hotel hotelowi nie równy. W jednym może nam podobać się wyposażenie, czystość, ale np. obsługa może pozostawiać wiele do życzenia, natomiast w innym obsługa może być bardzo przyjemna, ale możemy zastać pokój nie za dobrze posprzątany i będzie to rzutować na ogólną jego ocenę. W ocenie danego hotelu przed jego wyborem pomorze nam najnowsza technologia, a mianowicie – internet. Jeśli hotel istnieje na rynku już co najmniej kilka lat, to bez problemu znajdziecie opinie na jego temat, co przybliży zarys tego, co moglibyście spotkać na miejscu.

Alternatywą dla hoteli mogą być apartamenty. Odpowiadają one zazwyczaj jakością 4 gwiazdkowych hoteli, a ceny są często zdecydowanie niższe. Kolejnym plusem noclegu w apartamencie jest anonimowość oraz cisza. Goście apartamentów dostają klucze i mają na czas pobytu apartament na własną wyłączność. Wadą może być brak stałego kontaktu z obsługą, co może być bardzo uciążliwe w sytuacjach ’kryzysowych’.

Zobacz także pozostałe teksty o turystyce:

About the author:

Related posts