13

Thursday, August

WWW survivaltech PL

Jakim transportem na wakacje?
 /  / Jakim transportem na wakacje?
Jakim transportem na wakacje?

Jakim transportem na wakacje?

Jakim transportem na wakacje?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

To pytanie często zadajemy sobie, podczas planowania podróży wakacyjnej. Zawsze mamy dość duży dylemat, na jaką formę transportu się zdecydować. Na nasz wybór mają głównie wpływ dwa podstawowe czynniki: czas i koszt.

Przykładowo rodacy po Polsce wolą podróżować własnym transportem bądź skorzystać z przewozów autobusowych, czy transportem PKP. Zdecydowanie rzadsze są podróże lotnicze ze względu na wysokie koszty. Nasze drogi są coraz lepsze, powstaje dużo autostrad, więc popularność komunikacji lądowej po Polsce nie powinna nikogo dziwić. Inaczej jest za granicą. Dużo rzadziej podróżuje się własnym samochodem. Ludzie chętniej wybierają przeloty samolotowe i transport autobusowy. Ogólnie jest dużo promocji na różne europejskie trasy, więc można tanio znaleźć się za granicami kraju.

Jeśli komuś zależy na czasie, to powinien wybrać transport lotniczy. Autobusem przykładowo do takiego kraju jak Luksemburg podróżuje się w kilkanaście godzin, samolotem na miejscu można być już w kilka godzin. Różnica jest ogromna. Minusem jest często cena, bo jeśli nie trafimy na promocję na przelot lotniczy, to koszt takiej podróży może być dość wysoki.

Należy wziąć również pod uwagę to, że jadąc własnym samochodem na wakacje odpadają koszty za bagaż. Również podobnie jest udając się pociągiem. Inna sprawa wygląda z samolotami i autobusami. Jeśli nasz bagaż jest dość spory, to dochodzą dodatkowe opłaty. Ich cena zależna jest od indywidualnych ustaleń przewoźników.

Zobacz także pozostałe teksty o turystyce:

About the author:

Related posts