13

Thursday, August

WWW survivaltech PL

KEUKENHOF
 /  / KEUKENHOF
KEUKENHOF

KEUKENHOF

KEUKENHOF
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

tanie hotele (4)KEUKENHOF to magiczny ogród położony w Lisse 25 kilometrów od Amsterdamu i chociaż czynny jest tylko 2 miesiące w roku to zwiedza go w tym czasie około 700 tysięcy turystów, bo naprawdę jest, na co popatrzeć?
Keukenhof jest największym ogrodem roślin cebulowych na świecie: na powierzchni ponad 32 hektarów zakwita tu, co roku 4,5 miliona tulipanów w stu różnych odmianach oraz całe mnóstwo innych cebulowych kwiatów (żonkili, narcyzów, hiacyntów), w tym czasie teren ten wygląda jak raj?kwiaty można podziwiać spacerując po 15 kilometrach alejek spacerowych?
Co roku, przeważnie w kwietniu odbywa się tu parada kwiatów i jest to bajeczny spektakl?
Od 2009 roku w Keukenhof otwarto specyficzną aleję gwiazd: są tu posadzone tulipany, których nazwy brzmią tak jak nazwiska słynnych ludzi np. Elvisa Presley?a, Hillary Clinton, Laury Bush, czy polskie akcenty Lecha Wałęsy, Jana Pawła II czy Marii Kaczyńskiej.
Wiatrak to właściwie symbol holenderskiego krajobrazu, a tutaj służy jako platforma dla zwiedzających, stąd najlepiej można podziwiać przepiękne kwiatowe kobierce?
Co roku też odbywa się w Keukenhof plenerowa wystawa rzeźb ze zmieniającą się ekspozycją? a niezwykła kładka na sztucznym jeziorze daje niesamowite wrażenie chodzenia po wodzie?

Zobacz także pozostałe teksty o turystyce:

About the author:

Related posts