04

Saturday, July

WWW survivaltech PL

Noclegi Zakopane centrum
 /  / Noclegi Zakopane centrum
Noclegi Zakopane centrum

Noclegi Zakopane centrum

Noclegi Zakopane centrum
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Tatry moja miłość

Mieszkając na południu Polski tak się złożyło, że nigdy nie byłam w Tatrach. Dużo moich znajomych jeździło tam na weekendy dość często, a ja jakoś tak nie miałam okazji. Ominęły mnie wszystkie wycieczki szkolne, a potem te z pracy. Jako, że tegoroczny urlop właściwie miałam w czerwcu postanowiłam, że kilka dni w sierpniu spędzę w Zakopanym.
W grę wchodziły oczywiście noclegi Zakopane centrum. Nie chciałam tracić czasu na dojazdy z ościennych wsi. Ważne było też to, aby móc wieczorem wyjść na spacer. Usiąść gdzieś, napić się piwa i nie martwić dojazdem. Parking przy kwaterze to też duży plus. Zamiast jeździć w kółko za miejscem parkingowym autko stoi w bezpiecznym miejscu, a ja mogę obejść całe Zakopane na nogach.
Szybko udało mi się wynająć odpowiednią kwaterę. W wyznaczonym terminie spakowałam rodzinkę i psa i udaliśmy się w podróż do stolicy polskich Tatr. To był strzał w dziesiątkę. Samo miasto ma swój urok. Jednak widok okolicznych szczytów jest powalający. Nasza kwatera miała widok na Giewont. Codzienny poranek z rzutem okna na tą wspaniałą górę wrył mi się w pamięć. Bliskość Krupówek była kolejnym plusem. Niektórzy wolą mniejszy ruch turystyczny. Ja jednak preferuję tłum. Po prostu w moim mieście jest bardzo spokojnie a takie tłumy trochę mnie ładują energią. Z centrum Zakopanego można na piechotkę dostać się na Gubałówkę, pod Wielką Krokiew, wejść na swój pierwszy szczyt Nosal. Można cały dzień spędzić na spacerach po parku, odwiedzić domek do góry nogami lub po prostu szwędać się po Krupówkach. Grunt, że jest się zrelaksowanym.

Zobacz także pozostałe teksty o turystyce:

About the author:

Related posts