13

Thursday, August

WWW survivaltech PL

Urlopy Polaków
 /  / Urlopy Polaków
Urlopy Polaków

Urlopy Polaków

Urlopy Polaków
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

W pewnym momencie u każdego z nas pojawia się myśl o wymarzonych wakacjach w ciepłych krajach. Najczęściej nachodzi nas wyobrażenie o gorącym piasku, palmach i ciepłym morzy w okolicach grudnia i stycznia kiedy to już bardzo mocno odczuwamy skutki mroźnej i nieprzyjemnej zimy. Mamy wtedy już po prostu dość zwałów brudnego śniegu leżących na ulicach, codziennego użerania się z niechcącym odpalić samochodem oraz nieprzyjemnie szczypiących nas od uciążliwego mrozu policzków.

Pojawia się w końcu myśl o urlopie, na którym przez choćby tydzień lub dwa moglibyśmy naładować akumulatory przed trwającą jeszcze kilka miesięcy zimą oraz złapać trochę atrakcyjnej opalenizny wygrzewając się codziennie na słonecznej plaży. Odpocząć psychicznie od męczącej pracy i szefa, przenikliwego zimna na ulicach oraz umieścić potem kilka zdjęć na różnego rodzaju portalach społecznościowych niewątpliwie denerwując tym samym swoich znajomych, którzy musieli zostać w tym okresie w Polsce. Szczególnie tych z nich, których akurat za bardzo nie lubicie.

W takim momencie niezwykle pomocne w organizacji takiego wakacyjnego wyjazdu okazuje się biuro podróży jak np. Wygoda Travel, których w naszym kraju w ostatnim czasie pojawiło się bardzo dużo. Podczas wizyty w takim biurze możesz zapoznać się z przeróżnymi ofertami organizowanych wycieczek na dalekie i popularne wśród turystów wyspy takie jak Majorka, Wyspy Kanaryjskie, Ibiza czy Kreta. Oczywiście wszystko zależy głównie od objętości Twojego portfela. Niektóre z kierunków są zdecydowanie droższe i przeznaczone raczej dla zamożniejszych turystów. Jednak jest równie dużo takich, na które spokojnie może sobie pozwolić zdecydowana większość z nas.

Dobrymi stronami tego typu wycieczek jest to, że biuro zapewnia Tobie i Twojej rodzinie w cenie wycieczki, oprócz biletu lotniczego również zakwaterowanie, wyżywienie oraz kilka atrakcji, przez co wybierając się na urlop w zasadzie niczym nie musisz się przejmować. Z wyjątkiem oczywiście spakowania wszystkich rzeczy i zdążenia na samolot.

Jakie są najpopularniejsze kierunki, które mieszkańcy naszego kraju wybierają na swój urlop? Oprócz wspomnianych wcześniej wysp na Morzach Śródziemnym i Oceanie Atlantyckim niezwykle popularne są kierunki typu Egipt, Grecja, Hiszpania oraz, szczególnie ostatnio ze względu na dość niewielkie ceny, Chorwacja i Czarnogóra. Coraz bardziej da się zauważyć, że do łask powraca powoli wybrzeże Morza Czarnego w Bułgarii, w czasach PRl-u chyba najbardziej popularny zagraniczny kierunek dla naszych turystów.
Wielu jednak decyduje się na bardziej egzotyczne i mniej popularne kierunki.

Nie szukają super wygodnych hoteli, nie chcą mieć z góry określonego planu wycieczki ani narzuconych przez biuro atrakcji. Kupują oni po prostu bilet lotniczy i ruszają w nieznane bez wcześniejszej rezerwacji noclegu czy biletów powrotnych. Zamierzają przeżyć po prostu ciekawą przygodę, a nie wylegiwać się na przyhotelowym basenie cały dzień. Bardziej zaciekawieni są na przykład Gruzją, czy tajemniczymi Karpatami w Rumuni niż głośną Ibizą.

Zobacz także pozostałe teksty o turystyce:

About the author:

Related posts