13

Thursday, August

WWW survivaltech PL

Wczasy w Bułgarii – dlaczego warto?
 /  / Wczasy w Bułgarii – dlaczego warto?
Wczasy w Bułgarii – dlaczego warto?

Wczasy w Bułgarii – dlaczego warto?

Wczasy w Bułgarii – dlaczego warto?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Każde europejskie biuro podróży ma w swojej ofercie wyjazdy last minute. Również polskie firmy, zajmujące się kompleksową organizacją wycieczek, proponują wczasy last minute. Podobne oferty dotyczą zwykle zagranicznych wypadów nad morze oraz zimowych wyjazdów na narty lub Sylwestra. Wśród popularnych w Polsce wyjazdów niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się wycieczki do Egiptu, Tunezji i Maroka.

Europejskie kurorty, chętnie odwiedzane przez Polaków, to z kolei miejscowości letniskowe znajdujące się w Grecji, Chorwacji, Hiszpanii, we Włoszech. Hitem ostatnich lat okazują się wakacje w Bułgarii. Ten piękny i ciekawy kraj, znajdujący się nad ciepłym Morzem Czarnym, zainwestował ostatnio w turystykę bardzo dużo pieniędzy, co zaowocowało znacznym podniesieniem zakresu i poziomu oferowanych usług turystycznych. Do Bułgarii przybywają dziś osoby z całej Europy: Rosjanie, Polacy, Czesi, Słowacy, Serbowie, Niemcy, Rumuni, Szkoci.

Największym, najczęściej odwiedzanym przez nich kurortem jest Słoneczny Brzeg, leżący w bezpośrednim sąsiedztwie miejscowości, znajdującej się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Mowa o Nessebarze, do którego ze Słonecznego Brzegu można dojść nawet pieszo, plażą. Nessebar to obronne mury i wysokie skarpy, stare cerkwie i wąskie uliczki, pamiętające czasy starożytne, a także kolorowe kramy z pamiątkami i urokliwe knajpki z widokiem na morze.

Co ciekawe, i dla nas Polaków, dość zaskakujące, ze Słonecznego Brzegu nie jest daleko w góry. Malownicze pasma można podziwiać bezpośrednio z plaży. W Bułgarii nie ma specjalnie wytyczonych szlaków, ale są organizowane samochodowe wycieczki w góry. Tzw. jeep safari znajduje się w ofercie wielu biur podróży. To niesamowita przygoda, w trakcie której można podziwiać górskie widoki, podróżując jeepem. Ze Słonecznego Brzegu blisko również do Burgas- miasta, w którym znajduje się wspaniały, nadmorski park z różnorodną, ciekawą roślinnością. Osoby spędzające wczasy w Bułgarii nierzadko odwiedzają też Warnę, od nazwy której stworzono przydomek jednego z polskich królów. Władysław III zginął tu w 1444 r., walcząc w wojnie przeciwko Turcji. Dziś Warna kojarzona jest przede wszystkim ze wspaniałym delfinarium, w którym można oglądać niesamowite sztuczki, wykonywane przez tresowane delfiny. Jest tu również piękna, zabytkowa cerkiew oraz teatr.

Warto podkreślić, że wakacje w Bułgarii nie są dziś kojarzone tylko z wyjazdem nad morze. Okazuje się, że państwo zainwestowało również w organizację wczasów zimowych. Bułgaria dysponuje znakomitymi trasami narciarskimi, dlatego coraz więcej Europejczyków przybywa tu również zimą, aby poszusować.

Wszystkim, którzy zastanawiają się, gdzie spędzić wakacje, warto polecić Bułgarię. Wielkim atutem wczasów w Bułgarii są niskie ceny, które w połączeniu z ciekawą ofertą turystyczną tworzą co roku coraz większe rzesze turystów z całej Europy. Warto poznać ofertę biur podróży np. Wygoda Travel na wycieczki w to miejsce.

Bułgaria to piękne, słoneczne plaże, ciepłe, seledynowe morze oraz malownicze góry i stare, pamiętające czasy przed narodzeniem Chrystusa miasteczka.

Zobacz także pozostałe teksty o turystyce:

About the author:

Related posts